FilistinHaberlerOrtadoğu

Mücahidlere suikast büyük bir hainliktir

Filistin Halk Direniş Komiteleri sözcüsü Ebu Mücahid, şehit mücahidler Muhammed Es-Semman ve Muhammed Yasin’e düzenlenen suikastın, Amerikalı General Dayton’un yönetimindeki güvenlik biriminin işlediği “hıyanet-i uzma” olduğunu söyledi.

Ebu Mücahid, bugün (31 Mayıs Pazar) yayınladığı basın açıklamasında Batı Yaka’daki güvenlik güçlerinin direnişe karşı mücadelede Siyonist düşmanın vekili haline geldiğini bildirdi.

Kalkiliya’da direniş mücahitlerini bu sabah büyük bir soğukkanlılıkla öldüren Abbas’a bağlı güvenlik güçlerinin, işlediği cinayetler ve Yol Haritası’nın güvenlikle ilgili bölümünde öngörülen direnişi tasfiye planını uygulama misyonuyla meşruiyetini kaybettiğini söyleyen Ebu Mücahid, bu güvenlik birimlerinin direnişçilere savaş açan Siyonistlerin ve Amerikalıların gündemine uygun hareket ettiğine işaret etti.

“Batı Yaka’da işlenen iğrenç cinayet, direniş grupları olarak Filistin güvenlik kurumlarının direniş programına göre yeniden şekillendirilmesi talebimizin öncelikli olarak ele alınmasını gerektirmektedir” diyen Ebu Mücahid, Batı Yaka işgal güçleri tarafından çiğnenirken Abbas’a bağlı güvenlik birimlerinin mücahitlerin peşine düşmesinin akıl dışı olduğunu kaydetti.

Öte yandan, Filistin İçişleri Bakanlığı sözcüsü İhab El-Gasin de bugün yaptığı yazılı açıklamada Batı Yaka’da direnişçilerin Abbas’a bağlı güvenlik güçlerince şehit edilmesini kınadı.

“Direnişçilerin öldürülmesi kimin çıkarına?” diye soran Gasin, Ramallah Yönetimi yanlısı medyanın olaylarla ilgili yayınladığı haberlerde kullandığı dili de eleştirerek, gazetecileri tarafsız olmaya ve meslek ilkelerine uygun hareket etmeye davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (27) içerik yüklenmiştir.