ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Muhammed Abdusselam: Suudi Arabistan Siyonist Rejim’in Gazze’ye Saldırısını Finanse Etti

Yemen Ensarullah Hareketi’nin resmi sözcüsü, Siyonist Rejim’in Filistin’deki Gazze Şeridi’ne yönelik hava saldırılarını kınadı.

Muhammed Abdusselam dün akşam saatlerinde yaptığı açıklamada; 2 Filistinli gencin şehit olmasına ve 11 Filistinlinin yaralanmasına sebep olan bu saldırıyı kınayarak, saldırının arkasında Suudi Arabistan’ın olduğunu belirtti.

Muhammed Abdüsselam daha sonra Suudi Arabistan’ın İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına büyük miktarda mali destek verdiğini belirterek, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıların İslam ümmetine saldırı anlamına geldiğini ifade etti.

Abdusselam açıklamalarının devamında; Siyonist Rejim BAE veliahdı Bin Zabid ve Suudi veliaht Bin Selman ile dostluğuna güvenmektedir ancak bunun işgalci rejime bir yararı olmayacaktır; çünkü bu ikisi Yemen’de başarıya ulaşma konusunda acizdir. İsrail’in Arabistan ve BAE ile olan ilişkisi ister gizli olsun ister açık başarısızlıktır, ifadelerini kullandı.

Ensarullah Hareketi resmi sözcüsü daha sonra bölge halkından mümkün olan her fırsatta ve her şekilde Gazze’ye ve kuşatma altındaki halka destek olmalarını istedi.

Siyonist Rejim Cuma gününden bu yana Gazze Şeridi’ne defalarca havan topu ve hava saldırısı düzenledi.

Filistin direniş gruplarından Hamas bu saldırılara misilleme olarak, Gazze Şeridi’nde Siyonist yerleşimcilerin olduğu bölgeye onlarca roket ve havan topu fırlattı.

Saldırının ardından Siyonist Rejim Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze halkını ve Hamas’ı Cuma günkü saldırıdan daha şiddetli bir saldırı yapmakla tehdit etti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.