FilistinHaberlerOrtadoğu

Muhammed Cemal en-Netişe serbest bırakıldı

Siyonist işgal rejimi, 8.5 yıldır zindanda bulunan ve bu sürenin yarısını tek kişilik hücrede geçiren Batı Yaka’nın El-Halil şehrinden olan ve Hamas listesinden meclise giren milletvekili Muhammed Cemal En-Netişe’yi dün öğleden sonra (12 Eylül Pazar) serbest bıraktı.

Filistin Parlamentosu’ndaki Değişim ve Islah Grubu’nun basın bürosundan yapılan açıklamada sürekli işkence ve sorguyla geçen uzun bir sürenin ardından mahkumiyeti sona eren milletvekili Cemal En-Netişe’nin (52) dün işgal rejimi tarafından serbest bırakıldığını duyurdu.

2006 seçimlerinde Hamas listesinden El-Halil şehrinde aday olan Netişe seçimi kazanarak milletvekili oldu. Defalarca tutuklanan Netişe en son 2002 tarihinde tutuklanıp 8.5 yıl hapse mahkum edildi.

Değişim ve Islah Grubu yayınladığı açıklamada ayrıca şunları ifade etti: “8.5 yıl sonra milletvekili Netişe’nin serbest kalması, işgal rejiminin vekillerin iradesini kırmak için uyguladığı siyasetin başarısızlığını gösteriyor. Onların azim ve iradeleri zindanın kelepçelerinden daha sağlamdır. Onların iradeleri Siyonist gardiyanlara karşı koyabilecek güç ve kudrettedir. Meşruluk kaçırılıp tutuklanmakla kaldırılamaz. Kendi temsilcilerini seçen Filistin halkı siyasi haritanın değişmesine ve içindeki direniş aşkının sökülmesine asla izin vermeyecektir”.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (30) içerik yüklenmiştir.