AvrupaHaberlerİranOrtadoğu

Muhammed Cevad Laricani: ABD ve AB insan hakları konusunda konuşamazlar

İran yargı erki Başkanı insan haklarından sorumlu yardımcısı Muhammed Cevad Laricani, Amerika ve Avrupa işledikleri cinayetleri yüzünden insan hakları konusunda söz hakkına sahip olan son ülkeler olacağını vurguladı.

İran yargı erki Başkanı insan haklarından sorumlu yardımcısı Muhammed Cevad Laricani, Cumartesi günü ve BM’nin Cenevre binasında düzenlenen insan hakları konseyinin 37. Oturumunun arifesinde yaptığı açıklamada, insan hakları iddiasında bulunan Batılı devletlerin tecavüzcü ve insan haklarına aykırı uygulamalarına işaret ederek, Amerika ve Avrupa işledikleri cinayetleri yüzünden insan hakları konusunda söz hakkına sahip olan son ülkeler olacağını vurguladı.

İran İslam Cumhuriyeti insan haklarına yönelik müdahaleci ve ihlalci davranışlara karşı çok hassas olduğunu belirten İran yargı erki Başkanı insan haklarından sorumlu yardımcısı Laricani, Amerikalı yetkililerin ve Batılı devlet adamlarının dünya genelinde ve özellikle Ortadoğu bölgesinde yer ala ülkelere yönelik cinayetleri mutlaka ifşa edilmesi gerektiğini belirtti. Laricani, buna göre de İran İslam Cumhuriyeti bu konuya haktalep bir açıdan yaklaşarak görüşünü beyan ettiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.