FilistinHaberlerOrtadoğu

Muhammed Dahlan korsan İsrail’in hurmalarını pazarlıyor

Filistinli kaynaklar, Filistin eski güvenlik sorumlusu ve seçimlerle yönetime gelmiş olan Hamas’a darbe yapmak isteyen darbeci çetenin başı Muhammed Dahlan’ın hurma ticareti yapmak üzere ‘Filistin-Emirlikler Hurma Şirketi’ ismiyle bir şirket kurduğunu belirtti.

Kaynaklar devamla, hurmaların işgal altındaki Filistin topraklarını gasp eden Siyonist yerleşimcilerin yetiştirdiği hurmalar olduğunu ve bunların Birleşik Arap Emirliklerinde üretildiğine dair etiketlerin bulunduğu kutulara yerleştirildiğini ifade etti.

Şirketin gizli ortaklarından olan Siyonistlerin ise ortak olmak için Dahlan’a Siyonist gaspçı yerleşimcilerin ürettiği hurmaların satılmasını şart koştuklarını ifade eden kaynaklar devamla, Ramallah yönetiminin gaspçı yerleşimcilerin ürünlerini boykot etmeye hazırlık yaptığını duyurduğu bir sırada böyle bir haberin çıkmasının bir çelişki olduğunu ifade ettiler.

Dünyadaki duyarlı insanların uyguladığı boykot karşısında iyice bunalan işgal rejimi şimdi ürünlerini başka etiket ve isimler altında dünyaya özellikle de İslam dünyasına pazarlamaya çalışıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (30) içerik yüklenmiştir.