ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Muhammed El Husi: Sana havaalanı kuşatması, cinayettir

Arabistan rejiminin Kızılhaç’a ait bir uçağı Arabistan’ın Ceyzan eyaletindi Melik Abdullah havaalanına iniş yapmaya zorlamasının ardından Yemen inkılabı yüksek komisyonu Başkanı Muhammed Ali Husi, bu hadise saldırgan Suud rejimi barış istemediğini ortaya koyduğunu açıkladı.

Yemen inkılabı yüksek komisyonu Başkanı Muhammed Ali Husi olayla ilgili yaptığı açıklamada, Sana havaalanının açılmasını engellemek ve havaalanına uygulanan kuşatmayı kaldırmamak, Suud rejiminin mazlum Yemen milletine karşı işlediği kasıtlı cinayet olduğunu belirtti.

Suud rejimi ise Kızılhaç’a ait uçağın Sana havaalanından Cibuti istikametine doğru kalktıktan sonra aniden rotasını değiştirdiğini iddia etti.

Bir başka gelişmede, Suud rejiminin dört askeri Arabistan’ın Güney sınırlarında Yemen Ensarullah güçleri ile girdikleri çatışmada helak oldu.

Bu arada Yemenli kaynaklar bazı verileri yayımlayarak Suud rejiminin başını çektiği ittifak Yemen topraklarına tecavüz ettiği ilk günden bu yana düşmana ait 1200 tank ve zırhlı araç, 12 Apaçi helikopteri, 5 adet F 16 savaş uçağı, 20 adet casusluk uçağı ve 10 savaş gemisi imha edildiğini duyurdu.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (4) içerik yüklenmiştir.