HaberlerOrtadoğuSuriyeYemen

Muhammed Husi: Suriye’ye saldırı, uluslararası kuralların açık ihlalidir

Yemen Devrim Yüksek Komitesi Başkanı,Amerika, İngiltere ve Fransa’nın Suriye topraklarına yönelik saldırılarını kınayarak saldırıların uluslararası hukuka aykırı olduğunu söyledi.

Yemen Devrim Yüksek Komitesi Başkanı Muhammed Ali el Husi saldırıların açık bir şekilde uluslararası hukuka aykırı olduğunu vurgulayarak “ Uluslararası hukuku çiğnemek ve ülkelerin toprak bütünlüğünü hedef almak Amerika’nın özelliklerindendir. Yemen milleti uzun yıllardır onların saldırı ve işgallerine karşı direnmektedir” dedi.

Son olarak el Husi Amerika ve müttefiklerinin dün gece gerçekleştirdikleri saldırıların cevapsız kalmayacağını söyleyerek “ Onlara verilen en iyi cevap saldırılarının mali kaynağı olan Suudi Arabistan’a gönderdiğimiz füzelerdir. İsrail rejimi de bu saldırıların ortağıdır” ifadesini kullandı.

Bu arada, Sadr hareketi lideri Mukteda Sadr; Amerika, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye yönelik hava saldırılarını şiddetle kınayarak saldırıların tüm bölgeyi tehdit ettiğini söyledi.

Saldırıları, Suriye halkına yönelik bir cinayet ve zulüm olarak nitelendiren Mukteda Sadr; saldırıların bölgede özellikle Irak için yeni tehditler doğuracağını belirterek Sadr hareketi olarak yarın Suriye halkının yanında olduklarını göstermek için gösteri yapacaklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Ekim 2022 (12) içerik yüklenmiştir.