HaberlerİranOrtadoğu

‘Muhammed Resulullah’ büyük tatbikatı Kasr-ı Şirin’de düzenlenecek

Kasr-ı Şirin Kent İdari Konseyi toplantısında konuşan İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Batı Karargahı Operasyon Daire Başkanı Albay Keyhüsrev Hüseyni “Düşman sert savaşta da hiçbir kurala uymayan DAEŞ gibi grupları kurup örgütlemiştir” diye konuştu.

Düşmanın bütün komplolarına karşın hazırda beklemenin önemine değinen Ordu Batı Karargahı Operasyon Daire Başkanı Albay Hüseyni “Kırmızı çizgimiz ülke sınırlarına 40 kilometre mesafedir ve düşmanın bu alana girmesi takdirde gereken cevabı vereceğiz” diye ifade etti.

22 askeri tatbikatın yapılacağına işaret eden Ordu Batı Karargahı Operasyon Daire Başkanı Albay Hüseyni “Bunlardan en önemlisi Kasr-ı Şirin’de düzenlenecek askeri tatbikattır” açıklamasında bulundu.

Sözkonusu askeri tatikatın adının ‘Muhammed Resulullah’ olduğunu belirten Ordu Batı Karargahı Operasyon Daire Başkanı Albay Hüseyni “Bu büyük askeri tatbikata Devrim Muhafızları Kara ve Deniz Kuvvetleri ile taburları ve Besiç Kurumu katılacak” diye açıkladı.

Sözkonusu askeri tatbikatın Kasr-ı Şirin’de Ekim ortalarında gerçekleşeceğini dile getiren Ordu Batı Karargahı Operasyon Daire Başkanı Albay Hüseyni “Askeri tatbikatlar Kasr-ı Şirin merkezli olacak ve tatbikattan amacımız Silahlı Kuvvetleri’mizin gücün göstermek ile bölgede güveni sağlamk olacak” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.