AsyaHaberlerİranOrtadoğu

Muhammed Resulullah (s.a.v) Filmi Endonezya’da gösterime girecek

Endonezya’daki İran Kültür Ateşesi Abbas Famuri, Endonezya ‘Emane Kita’ enstitüsü üyesi Ali Rıza El Atas ile ‘Muhammed Resulullah (s.a.v)’ filminin gösterimi hususunda görüş alışverişinde bulunmak amacıyla bir araya geldi. Uluslararası Kur’an Haber Ajansı(IQNA)’nın haberine göre, Famuri ilk olarak görüşmede İran sinema ve filimleri hakkında kısa bir açıklama yaptı. Daha sonra ‘Muhammed Resulullah (s.a.v)’ filminin değerli yönetmeni Mecid Mecidi’yi tanıttı.

Endonezya’daki İran Kültür Ateşesi bu filmin Endonezya’da gösterime girmesinin amaçlarını zikrederek “Ben Endonezya’ya gelmeden önce bu tarihi filmin yönetmeni, İslam Kültür ve İlişkiler Kurumu Kültür Muavinliği tarafından Endonezya’da ‘Muhammed Resulullah (saa)’ filminin gösterime girmesi için hazır olduğunu açıklamıştı. Bu nedenle iki ülke arasındaki kültürel ilişkilerin geliştirilmesi ve Endonezya sinemalarında bu filmin gösterimi için zemin oluşturulmasına çalışmalıyız” dedi.

Ali Rıza El Atas “Bu alanda iyi ilişkilerimiz vardır. Bu tarihsel filmin Endonezya sinemalarında gösterime girmesi için çalışacağız. Bunun için Endonezya film idaresine bu filmin bir örneğini göndererek izin almak gereklidir” ifadesini kullandı.

‘Emane Kita’ enstitüsü kültürel bir enstitüdür. Mezhebi ve kültürel alanda faaliyet göstermektedir.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.