HaberlerİranOrtadoğu

Muhammed Rıza Rahimi, İstanbul Konferansına katılacak

Bu haftada İstanbul’da gerçekleşecek Afganistan’ın Komşuları Bölgesel Zirvesi’ne İran İslam Cumhuriyeti Birinci Yardımcısı Muhammed Rıza Rahimi katılacağını bildirildi.

26 Ocak’ta İstanbul’da düzenlenecek Afganistan’ın Komşuları Bölgesel Zirvesi’ne Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Muhammed Rıza Rahimi Katılacaktır.

İran, Pakistan ve Afganistan’ın üçlü oturumu Dışişleri Bakanları düzeyinde yakın geçmişte Pakistan’ın İslamabad şehrinde gerçekleşti.

Ayrıca, Afganistan’ın Komşuları Bölgesel Oturumu yakın gelecekte İran İslam Cumhuriyeti’nin ev sahipliğinde Tahran’da yapılacaktır.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Menuçehr Mutteki ise daha önce verdiği bir demeçte Moskova’da düzenlenecek Afganistan’ın Komşuları Bölgesel Zirvesi’ne İran’ın da katılacağını söyledi.

Afganistan’ın Komşuları Zirvesi 28 Ocak’ta Londra’da da yapılacaktır. İran İslam Cumhuriyeti’nin bu zirveye katılıp katılmaması henüz netleşmemiştir.

Türkiye’nin ev sahipliğinde 25-26 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek Türkiye-Afganistan-Pakistan 3’lü Zirvesi ve Afganistan’ın Komşuları Zirvesi’nde Afganistan konusunun yanı sıra eğitim, terör ve güvenlik konuları ele alınacak.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (42) içerik yüklenmiştir.