İran

Muhsin Rızai: Amerikalı askerler Afganistan’dan çekilmeli

Nizamın maslahatını belirleme kurumu NMBK Sekreteri Muhsin Rızai, Amerikalı terörist askerlerin Afganistan’dan çekilmeleri gerektiğine vurgu yaptı.

Sanal ortamdaki sayfasında bir mesaj yayımlayan Nizamın maslahatını belirleme kurumu NMBK Sekreteri Muhsin Rızai, ABD ve NATO askerlerinin Afganistan’dan çekilmeleri ile bu ülkenin acı çeken Müslüman halkı vahdetle ve kendi iç imkanlarına ve gücüne dayanarak ülkelerinde milli güvenliği ve huzuru sağlayabileceklerini belirtti.

Rızai mesajında, Amerika terör devleti Afganistan’a askeri müdahalesi başarısızlıkla sonuçlandığını itiraf ettiğini kaydetti.

Amerika’nın yeni Başkanı Joe Biden Afganistan topraklarına yönelik müdahaleci uygulamalarını itiraf ettiği açıklamasında, Amerikalı terörist askerlerin 1 Mayıs tarihinden itibaren Afganistan topraklarından çekileceğini ileri sürdü.

Amerika terör devleti ve müttefikleri 2001 yılında terörle mücadele ve Afganistan’da güvenliği temin etme bahanesi ile bu ülkeye saldırdı. Ancak bu savaş ve işgal süreci, Afganistan’da altyapıların çökmesi ve yok olmasına sebebiyet verdi. Nitekim o günden beri Afganistan’da güvensizlik, terör ve uyuşturucu madde üretimi gibi durumlar had safhaya ulaştı. Afganistan milleti ve devleti şimdiye kadar birçok kez ecnebi askerlerin ülkelerinden çekilmesini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.