HaberlerİranOrtadoğu

Muhsini Ejei: Etkili İnkılap kurumlarının zayıflatılması ve tahrip edilmesi düşman’ın siyasetidir

İran Yargı gücü başkan yardımcısı, etkili inkılapçı kurum ve organların zayıflatılması ve tahrip edilmesinin düşman’ın siyaseti olduğunu, zira ülke güvenliğinin bu kurumlar tarafından sağlandığını ve düşman karşısında durulduğunu söyledi.

İRNA’nın verdiği habere göre dün Meşhed kentinde 13. savcılar toplantısı kapanış oturumunda konuşan İran Yargı Gücü Başkanı Yardımcısı Gulam Hüseyin Muhsini Ejei, İslam İnkılabı güneşinin doğuşuyla, Amerika ve İsrail gibi müstekbir güçlerin İslam’ın aydın nuruna karşı mücadele başlattıklarını ve bu nuru söndürmek veya zayıflatmak için tüm imkan ve güçleirini seferber ettiklerini ama bu hususta başarılı olamadıklarını bildirdi.

Amerikalıların günün birinde en az bir imkan ve askeri güçle İran’ı yok edebileceklerini düşündüklerini, ama artık kendi hatalarını fark ettiklerini ve İran’ın tüm dünyada kendilerini rezil rüsva ettiği sonucuna vardıklarını belirten Muhsini Ejei, siyonistler ve batılı ülkelerin bugün el ele vererek tüm karşı devrim güçlerini kendi çevrelerinde toplamaya çalıştıklarını, Suudi rejiminin de paralarıyla ve verdikleri eğitimle ülke içinde güvensizlik oluşturmak istediklerini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.