HaberlerİranOrtadoğu

Münafıklar halkın vahdetini hedef alıyor

İran’ın önde gelen büyük alimlerinden Ayetullah Mekarim Şirazi yayınladığı bildiride, kör münafıkların kargaşa çıkararak halkın vahdetini hedef aldığını açıkladı.

İran’da seçimlerden sonra yaşanan bir takım huzursuzlukların ardından bir bildiri yayınlayan İslam aleminin önde gelen alimlerinden Ayetullah Mekarim Şirazi bildirisinde İran milletini, yarattığı şanlı hamaset yüzünden bir kez daha kutladı.

Bildiride, bu büyük zaferin ihtilaf ateşinde yanmamasını dileyen Ayetullah Mekarim Şirazi, huzur ve sükunet içinde tüm kaygılara son vermek gerektiğini kaydetti.

Ayetullah Mekarim Şirazi, Kuran-ı Kerim’in ihtilafları yakıcı şimşeklere ve yıkıcı depremlere benzettiğini hatırlatarak anayasayı koruma konseyinin yasal görevi gereği ve İslam inkılabı rehberinin vurguladığı gibi büyük bir titizlikle adayların şikayetleri ile ilgilenmesini ve halka ikna edici bir cevap vermesini istedi.

Bildiride kör münafıkları fırsattan yararlanarak toplumda kargaşa yarattıkları ve kamu mallarını yakıp yıkarak İran milletinin imajını bozmaya çalıştıkları belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.