AfrikaHaberler

Mursi karşıtları, ABD ve İsrail karşıtlarıdır. Temerrud Hareketi: Camp David askıya alınsın

Mısır cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin devrilmesine yol açan gösterilerin öncüsü olan Temerrud hareketi, İsrail’le yapılan Camp David anlaşmasının askıya alınmasını istedi.

Mısır’da yayımlanan el-Yovmu’s- Sabi gazetesinin haberine göre Temerrud Hareketi, İsrail’in Mısır ordusunun Sina’ya geniş çaplı askeri kuvvet sevk etmesine karşı çıkması halinde Camp David barış anlaşmasının askıya alınması gerektiğini ifade etti.

Temerrud Hareketi siyasi temas sorumlusu Muhammed Abdulaziz, düzenlediği basın toplantısında “eğer karşı taraf Mısır ordusunun Sina’ya geniş çaplı askeri güç yerleştirilmesine karşı çıkarsa Temerrud Hareketi de Camp David anlaşmasının fiilen askıya alınmasını talep ediyor” dedi.

Mısır ordusunun silahlı grupları temizleme ve ülkede güvenlik ve istikrarı sağlama görevi olduğunu belirten Muhammed Abdulaziz, Mısır halkının da bu mücadelede ordunun yanında yer aldığını söyledi.

Mısır’da Muhammed Mursi yönetiminin devrilmesiyle başlayan krizle eş zamanlı olarak Sina yarımadasında da ciddi güvenlik sorunları yaşanıyor.

Sina’da askeri merkezleri hedef alan Sina’daki silahlı grupların dün sabah da işçileri taşıyan bir yolcu otobüsüne düzenlediği roket saldırısında 3 kişinin öldüğü 17 kişinin de yaralandığı bildirilmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.