FilistinHaberlerOrtadoğu

Muşir El-Mısri: İşgale karşı mücahitlerin ürettiği silahlarla savaşacağız

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Muşir El-Mısri, Filistin halkına karşı her türlü zulmü reva gören işgal rejimine çok sert karşılık vereceklerini belirterek, işgalciyi Gazze’ye karşı yeni savaş maceralarına girişmemesi konusunda bir kez daha uyardıklarını hatırlattı.

İzzeddin El-Kassam Tugayları’na bağlı atölye biriminden şehit Rami Muşemmes ve Yusuf Sabit’in cenaze törenlerine katılan El-Mısri, Filistin halkının atölyedeki kahraman mücahitlerin hazırladığı silahlarla işgale karşı savaşacağını belirterek, önümüzdeki bir savaşta kahramanların direniş atölyelerinde geliştirdikleri silahlarla işgal rejimini kalbinden vuracaklarını ifade etti.

El-Mısri devamla, şehitlerin takip ettiği yolun bütün halkın ve teslim olmayı reddeden ümmetin de biricik yolu olduğunu söyledi.

Diğer taraftan şehitler nedeniyle açıklama yapan El-Kassam Tugayları da bütün Filistin topraklarını kurtarıncaya kadar kahraman şehitlerin yolunda yürümeye devam edeceklerini belirtti.

Cenaze töreninde konuşan El-Kassam komutanlarından biri, “Bu bizim size verdiğimiz söz ve yeminimizdir. Yolunuzu takip edeceğiz. Sağ olduğumuz müddetçe sizin kanınıza vefalı davarancağız” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Ağustos 2021 (18) içerik yüklenmiştir.