Haberlerİmam Ali Hamaneyİranİslami VahdetÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Müslüman gönüller, İnkîlaba hayrandır

İslam inkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei dünTahran’da Bilgeler Meclisi üyelerini kabulünde son peygamber Hz. Muhammed’in (sav) mübarek veladetini ‘Nurun veladeti’ olarak nitelendirdi.

İslam inkılabı rehberi söz konusu görüşmede Resulullah (sav) ve Ehlibeyt imamlarından Hz. Cafer Sadık’ın (as) mübarek veladetleri münasebetiyle tebriklerini iletirken, İslam peygamberi Hz. Muhammed’in (sav) kutlu veladetiyle sadece maneviyat, iman ve tevhid değil, adalet, güvenlik ve ilerleme nurunun da tüm varlık alemine doğduğu ve insanlığın saadet yolunu aydınlattığını belirtti.

İslam İnkılabı rehberi Ayetullah Hamenei, Hz. Muhammed’in (sav) kutlu veladeti münasebetiyle kutlanmakta olan Vahdet Haftası’nın önemli ve temel konulardan biri olduğunu belirterek, bazı İslam mezhepleri arasındaki ihtilaflara işaret ederek, söz konusu görüş ayrılıklarının karşılıklı saldırı ve çatışmalarına neden olmaması, müslümanlar arasında kardeşlik ve dayanışmaya dönüşmesi gerektiğini önemle vurguladı.

İslam İnkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, müslüman milletler ve ülkeler arasında ihtilaf çıkarmaya yönelik örgütlenmiş planlar ve faaliyetlere değinerek, söz konusu faaliyetlerin sömürgeci güçlerin İslam dünyasının ilerlemesi, izzeti ve bağımsızlığına karşı düşmanlığının belirtisi olduğunu ifade edip, İslam düşmanlarının müslümanlar arasında tefrika oluşturmaktan asla vazgeçmeyeceğini belirtti.

Ayetullah Hamenei ayrıca İran’ın çeşitli alanlardaki övgüye layık ilerlemelerine değinerek, İran’da İslam bayrağının dalgalanması nedeni ile müslüman gönüllerin İran İslam cumhuriyetine tutkun olduklarını bildirdi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 18 Eylül 2020 (16) içerik yüklenmiştir.