FilistinHaberlerOrtadoğu

Müslüman halklar Mescid-i Aksa’yı savunmalıdır

1948’de işgal edilen topraklardaki İslami Hareket’in başkan yardımcısı Şeyh Kemal El-Hatib, Siyonist işgal güçlerinin Mescid-i Aksâ’ya baskın girişimlerinde yeni bir metoda başvurduğuna dikkat çekerek, Siyonistlerin Mescid-i Aksâ üzerinde egemenliklerini ispat etmek ve Siyonist gaspçıların Mescid-i Aksâ içinde ayin yapmalarına izin vermek istediklerini söyledi.

Kemal El-Hatib, El-Cezire televizyona bugün (25 Ekim Pazar) yaptığı açıklamada işgal güçlerinin sadece Kudüs’ü değil, civar köyleri de kuşatma altında tuttuğuna ve yollara barikatlar kurduğuna işaret ederek, Filistinlilerin Kudüs’e ve Mescid-i Aksâ’ya ulaşmasının engellendiğini bildirdi.

Kudüs halkının daima Mescid-i Aksâ’yı savunmanın bedelini ödediğine işaret eden Şeyh Kemal El-Hatib, Arap ve İslam ülkelerinden Kudüs halkının direnişinin desteklenmesini istedi.

Siyonistlerin Mescid-i Aksâ’ya saldırılarının yoğunlaştığına dikkat çeken Hatib, Kudüs’ün ve Mescid-i Aksâ’nın sadece Filistinlilerin değil, bilakis tüm İslam Ümmeti’nin olduğunu hatırlatarak Arapları ve Müslümanları Mescid-i Aksâ’yı savunmak için ortak çaba sarf etmeye çağırdı.

Şeyh Kemal El-Hatib, Arap ve İslam ülkeleri halklarından da yöneticilerini Mescid-i Aksâ’yı savunmak için harekete geçmeye sevk edecek gösteriler düzenlemelerini istedi.

Hatib, “Kahire, Amman, Bağdat, Şam ve Fas’taki Arap halklarının Mescid-i Aksâ’yı savunmak üzere harekete geçmesi gerekir. Herkes Allah’a karşı ve tarihe karşı Mescid-i Aksâ’yı savunmakla sorumludur” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.