AfrikaHaberler

Müslüman Kardeşler’den Arapların sessizliğine kınama

Müslüman Kardeşler Genel Mürşidi Dr. Muhammed Bedii, Siyonistlerin Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları ve Hamas liderlerinden Mahmud El-Mebhuh’u Arap topraklarında suikast düzenleyerek öldürmesi karşısında Arap dünyasının sessizliğini kınadı.

Bedii, “Ümmetin haklarını savunan Arap sesi nerede? Amerika’nın Ortadoğu’yla ilişkileri konusunda konferanslar düzenlediği gibi Arapların da bu konuda konferanslar düzenlemeleri gerekir. Yoksa bizler olaylara seyirci kalmaya razı mıyız?” dedi.

Dr. Bedii mesajında, İmam Hasan El-Benna’nın şu sözlerini örnek verdi: “Allah’ın iradesi mazlumlara yardım etmekten ve haksızlığa uğrayanlara destek olmaktan başkasını reddetmiştir. Böylece batılın temelden çöktüğünü, hakkın ise dimdik ve sapasağlam ayakta kaldığını, hak ehlinin galip geldiğini görürsün.”

İslam ümmetinin yeniden inşası ümidinin özgür iradeye ve fedakarlığa sahip halklara bağlı olduğunu kaydeden Bedii, bu halkların tuzak kuranların tuzaklarını yenebileceğini söyledi.

Müslüman Kardeşler Genel Mürşidi, “Kesinlikle tuzakları yok olacak” başlığıyla yayınladığı mesajında şöyle dedi: “Allah’ı Teâlâ’nın insanlar arasındaki mücadeleyle ilgili sünneti gereği, günler tuzak kuranların tuzağıyla mü’minlerin çalışması arasında çatışmayla geçer. Mü’minler Allah’a verdikleri söze ve zafer şartlarına bağlı kaldıkça, Allah onlara zafer nasip eder ve yardımıyla onları destekler.”

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.