FilistinHaberlerOrtadoğu

Müslüman Kardeşler’den HAMAS’a taziye mesajı

Müslüman Kardeşler Genel Mürşidi Muhammed Bedi’, dün (30 Ocak Cumartesi) İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halit Meşal’i telefonla arayarak, Hamas’ın silahlı kanadı Şeyh İzzeddin El-Kassam Tugayları komutanlarından Mahmud Abdurrauf El-Mebhuh’un şehadeti dolayısıyla kendisi ve Müslüman Kardeşler adına başsağlığı dileğinde bulundu.

Müslüman Kardeşler Cemaati’nin internet sitesi İhvanonline, Müslüman Kardeşler Cemaati İrşad Bürosu üyelerinden Dr. Muhammed Mersi, Dr. Isam Aryan ve Dr. Saad El-Ketateni’nin de Halit Meşal’i ve diğer bazı Hamas liderlerini telefonla arayarak Mossad tarafından Dubai’de şehit edilen Mahmud El-Mebhuh için taziyelerini ilettiklerini yazdı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde kaldığı otel odasında 20 Ocak Çarşamba günü Mossad ajanları tarafından elektrikli şok verilerek etkisiz hale getirildiği ve daha sonra boğularak şehit edildiği bildirilen Mahmud El-Mebhuh, dün (30 Ocak Cumartesi) Suriye’nin başkenti Şam’da toprağa verildi.

Cenaze namazı Yermuk Mülteci Kampı’nın El-Vesim Camisi’nde kılınan ve Şehitler Mezarlığına defnedilen Mahmud El-Mebhuh’un cenaze merasiminde konuşan Halit Meşal, Siyonistlere seslenerek “Savaş uzun sürebilir, ama sonucuna güveniyoruz. Kendisinden başka ilah olmayan ve kardeşimizin ruhunu teslim alan Allah’a yemin olsun ki, sizi çok kötü bir şekilde hezimete uğratacağız” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (75) içerik yüklenmiştir.