AvrupaHaberler

Müslüman Toplum, Kültürel Kimlik ve Çekicilik Siyaseti Konferansı

Uluslararası İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurulu’nun işbirliğiyle Yunanistan’da Ekim tarihinde, “Müslüman Toplum, Kültürel Kimlik ve Çekicilik Siyaseti” adı altında bir konferans düzenleniyor.

Uluslararası İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurulu’nun konuyla ilgili verdiği bilgiye göre, bu Kurul ve İran İslam Cumhuriyeti Atina Büyükelçiliği Kültür Ataşeliğinin işbirliğiyle Atina’da düzenlenen bu konferansta, dini-kültürel kimlik, dini-kültürel kimlikteki ortak ve ayrılma noktaları, kalıcılık faktörleri ve dini-kültürel kimliğin kalıcı olması yolunda söz konusu olan engeller gibi konular ele alınıp incelenecek.

Yine aynı habere göre bu konferansta ayrıca, göçebe Müslümanların sorun ve sorumlulukları, Müslümanların çekicilik siyaseti ve bunların İslami inanç ve ahlaka bağlılık zarureti gibi mihverler de incelemeye alınıyor.

Uluslararası İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurulu Genel Sekreteri Ayetullah Teshiri de bu konferansta bulunarak İslami azınlıklar, usule bağlılık veya vatandaşlık şartlarının yerine getirlmesi konusunda bir konuşma yapacak.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.