FilistinHaberlerİranOrtadoğu

Müslümanlar, Filistin direnişini desteklemelidir

Filistin İslami direniş hareketi HAMAS temsilcisi, Müslüman milletlerden Filistin halkının Siyonist rejime karşı direnişini desteklemelerini istedi.

Nasır Ebu şerif, bugün Tahran’da Filistin mazlum milleti direnişine destek toplantısında Direnişin devam etmesiyle Müslümanların Filistin’de zaferinin gerçekleşeceğini söyledi.

Ebuşerif, 22 günlük Gazze savaşını hatırlatarak, ırkçı İsrail rejiminin Gazze şeridine saldırmaktaki hedeflerini açıklayarak Gazze saldırısının işgalci İsrail rejiminin Lübnan direnişinden aldığı darbenin sonucu olduğu ve Filistinlilerin Siyonist rejimi, Amerika ve bazı ülkelerin planlarını kabul etmeye zorlanması ve direniş güçleri elinde esir bulunan Siyonist askerin serbest kalmasını sağlamak amacıyla başlatıldığını söyledi.

HAMAS temsilcisi ayrıca bu hedeflerden hiç birinin gerçekleşmediği gibi bu rejimin dünyadaki yok itibarını daha fazla kaybetmesine neden olduğunu söyledi.

Ebuşerif İsveç’in Filistin ve Siyonist rejim ile müzakere teklifine değinerek Siyonist rejim ve Filistinliler arasında Filistin’in doğusunda toprak mübadelesi adıyla işgal edilen toprakların Siyonistlerin elinde kalması ve göç eden Filistinlilerin geri dönmesi hususunda ise Filistin’e değil belirlenen yere dönmelerini teklif ettiklerini söyledi.

Ebuşerif, planlara karşı ayaktayız ve geri adım atmamak üzere direnişi sürdüreceğiz” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.