FilistinHaberlerOrtadoğu

Müslümanlar Kudüs için gerekeni yapmıyor

Filistin Baş Kadısı Şeyh Teysir Et-Temimi özelde Arapların genelde ise Müslümanların Kudüs ve Mescidi Aksa’ya yönelik tutumlarını ağır bir dille eleştirerek, Arapların Batı bankalarını petrol gelirleriyle doldururken Kudüs ve Mescidi Aksa’ya yönelik fazlasıyla cimri davrandıklarını ifade etti.

Temimi, Mısır’da çıkan eş-Şuruk gazetesine yaptığı açıklamada, işgal varlığının son günlerdeki barbarlıklarının şimdiye kadar yapılanların en ağırı, en çirkefi olduğunu belirterek, işgal varlığının ümmetin tepkisini ölçüp, gereken tavrı ortaya koymadıklarını görünce bu ölçüde büyük bir barbarlığa başladığını ifade etti.

Temimi sözlerini şöyle sürdürdü: “Önümüzdeki senaryo daha da kötü olacaktır. Siyonist işgal varlığı bütün Kudüs’ü Yahudileştirmek ve Mescidi Aksa’yı da yıkıp yerine iddia ettikleri Süleyman heykelini dikmek istiyor. Üstelik bunu gizleme ihtiyacı duymadan sabah akşam açıklıyor. Gereken her türlü hazırlığı da yapmış durumda. Siyonist grupları her gün Mescidi Aksa’ya saldırtıyor. Onu yıkmak için altını oyuyor. İşgal varlığı saldırılarını her geçen gün artırırken, ümmet ise girdiği gaflet uykusundan bir türlü uyanmıyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.