İslami Davet

Müslümanların tepkilerini hıristiyanlar yerine Amerika ve Siyonizm’e yöneltmeleri sevindiricidir

17 Eylül 2012 7:17

Hizbullah genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, İslam’a hakaret içeren filmin Müslümanlarla Hıristiyanlar arasında çatışma çıkarmayı hedeflediğini açıkladı.

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, pazar akşam saatlerinde el-Menar televizyonu aracılığıyla yaptığı konuşmasında, Hz. Peygamber’e hakaret içeren filmi protesto etmek için Lübnanlıları gösteri düzenlemeye çağırdı.

Amerika’yı söz konusu filimle Müslüman ve Hıristiyanlar arasına fitne sokmayı hedeflediğini belirten Nasrullah “Pazartesi gününü, hareket için başlangıç olarak seçtik. Yarın 17:00’de Dahiya’da düzenlenecek olan gösteri, tüm Lübnan’da, İslam ve Arap aleminde devam etmelidir” dedi.

Beyrut’un Dahiya semtinde düzenlenecek gösteriden sonra Baalbek, Bint Cubeyl, Hermel, Güney Lübnan ve Sur’da da gösterilerin düzenleneceğini belirten Nasrullah, Papa 16. Benedikt’in üç gün süren Lübnan ziyaretinden ötürü gösterileri pazartesi günü başlatma kararı aldıklarını söyledi.

Nasrullah “Bu filimden ötürü öncelikli olarak yargılanması, cezalandırılması gerekenler, bu filmin sorumlularıdır. Sonrasında bu filmi yapanların arkasında duranlar, destek verenler ve koruyan Amerika gelmektedir” dedi.

Filmin, 1969’da Mescid-i Aksa’nın yakılmasından daha da tehlikeli olduğunu kaydeden Nasrullah “Hz. Peygamber’e yönelik ardı ardına gerçekleşen bu hakaretlerin tehlikeli hedefleri var. Bu hedeflerin başında, Müslümanlarla Hıristiyanlar arasında fitne çıkartmak, Müslümanlar ve Hıristiyanları kanlı bir çatışmaya sokmaktır” dedi.

İslam İşbirliği Örgütü ve Arap Birliği’nden harekete geçmesini isteyen Nasrullah, “Müslümanların tepkilerini Hıristiyanlar yerine Amerika ve Siyonizm’e yöneltmeleri, sevindirici” dedi.

Müslümanların tepkilerini hıristiyanlar yerine Amerika ve Siyonizm’e yöneltmeleri sevindiricidir Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık