FilistinHaberlerOrtadoğu

Mustafa El-Bergusi: Müzakereler başladığından bu yana 38 Filistinli şehit edildi

Filistin “Ulusal Girişim” Hareketi Genel Sekreteri Mustafa El-Bergusi, El-Celzun Mülteci Kampı sakinlerinden 20 yaşındaki Muhammed Mahmud Mübarek’in şehit olmasıyla Filistin Yönetimi ile işgal rejimi arasında müzakerelerin yeniden başladığı günden bu yana şehit olanların sayısının 38’e yükseldiğini bildirdi.

Milletvekili Mustafa El-Bergusi, dün (29 Ocak Çarşamba) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal rejiminin müzakereleri saldırılarını, cinayetlerini ve Yahudi yerleşim birimi inşasını sürdürmek için kullandığını söyledi.

İşgal askerlerinin Filistinli genç Muhammed Mahmud Mübarek’e kasıtlı olarak ateş açmalarının ve ilk yardım ekiplerinin müdahalesini engellemelerinin İsrail’in Filistin halkına yönelik cinayetlerinde ileri gitme amacına işaret ettiğini belirten El-Bergusi, işgal rejiminin hesaba çekilmesi ve cezalandırılması gerektiğini ifade etti.

El-Bergusi, işgal yönetiminin Lahey Mahkemesi’nde yargılanmasını ve Filistin halkına yönelik işlediği cinayetler ve Filistinlilerin kanlarını hiçe saymaları dolayısıyla işgal liderleri hakkında dava açılmasını istedi.

İşgal askerleri, dün Ramallah’ın kuzeyinde yer alan Ayn Siniya’da Muhammed Mahmud Mübarek isimli gence ana caddede onarım işinde çalışırken ateş açmış ve Filistinli genci şehit etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Haziran 2021 (30) içerik yüklenmiştir.