HaberlerİranOrtadoğu

Mutteki, Urumiye halkı ile yürüyüşlere katıldı

İran dış işleri bakanı Menuçehr Mutteki, İran milletinin İslam inkılabının zafer yıl dönümü yürüyüşlerine katılmasını, İslam inkılabının yüce ve asil emelleri ile biat tazelemek olduğunu açıkladı.

22 Behmen zafer yürüyüşlerine İran’ın kuzey batısında yer alan Urumiye’de katılan Mutteki, İran milletinin İslam inkılabının zafer yıl dönümü yürüyüşlerine hamaset yazan katılımının gerçekte dünya çapında İslam inkılabını sevenlerin gönlünü ısıttığını ve son 31 yıl boyunca bu inkılabı ve nizama karşı komplo kuran düşmanları hüsrana uğrattığını vurguladı.

Mutteki, İran milletinin dünya halkına 22 Behmen mesajının açık ve net olduğunu ve bu halkın gerçekleştirdiği İslam inkılabının 31 yılın ardından hala canlı ve coşkulu bir şekilde onurlu yoluna devam ettiğini gösterdiğini ifade etti.

İran dış işleri bakanı Mutteki, batılı devletlerin “İran nükleer silah üretmeye doğru ilerliyor” iddiasının asılsız olduğunu, nitekim son 7 yılda hazırlanan UAEA raporlarının İran’ın barışçıl nükleer faaliyetlerinde hiçbir sapma olmadığını ispat ettiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.