FilistinHaberlerOrtadoğu

Müzakere kararı Beyaz Saray’dan gelmiştir

İslami Cihad Hareketi, Arapların Filistin davası konusunda karar verme yetkisinin ellerinden alındığını belirterek, müzakerelerin yeniden başlatılması kararının Beyaz Saray’da alındığını söyledi.

İslami Cihad Hareketi’nden bir yetkili bugün ( 2 Mayıs Pazar) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Arap ülkeleri dışişleri bakanlarının toplantısının pratikte hiçbir değerinin olmadığını, sadece siyasi kamuflaj sağladığını ve Arap Barış Girişimi Komitesi’nin müzakereleri yeniden başlatma yetkisine sahip olmadığını kaydetti.

Filistin halkını ve Arap halklarını aldatmaya yönelik kapsamlı bir operasyon sürdürüldüğüne dikkat çeken İslami Cihad Hareketi yetkilisi, Yahudi yerleşim birimi inşasının gerçekte durdurulmadığını belirterek, pratikte yaşananları buna delil gösterdi.

“Kanıtlar, resmi Arap rejimlerinin acziyeti ve müzakere takımının içinde bulunduğu kötü durum nedeniyle Filistin ulusal projesinin tümüyle ciddi bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunu göstermektedir” diyen İslami Cihad yetkilisi, Arap ülkelerinin birlik ve bütünlük çağrılarını da şaşkınlıkla karşılayarak “Gerçekte kendileri müzakereleri reddeden ulusal icmayı görmezden gelerek bölünmüşlüğü kökleştirmektedirler” şeklinde konuştu.

İslami Cihad yetkilisi daha sonra şöyle dedi: “Araplar kendi iradelerini bir kenara bırakarak zayıf ve asılsız bir görüşün peşinden gittiler. Bu nedenle Filistin halkı adına konuşmaya hakları yok.”

Başa dön tuşu
Bugün 19 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.