FilistinHaberlerOrtadoğu

Müzakereler 2 Eylül’de Washington’da başlayacak

Ortadoğu Dörtlüsü’nün Ramallah’taki Fetih yönetimi başkanı Mahmud Abbas’ı ve Siyonist işgal devletini, 2 Eylül’de Washington’da doğrudan müzakerelere başlamaya davet edeceği bildirildi.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler ve Rusya’dan oluşan Ortadoğu Dörtlüsü temsilcileri, dün (19 Ağustos Perşembe) ayrıntılar üzerinde anlaştı. Ortadoğu Dörtlüsü adına resmi bildirinin bugün ilerleyen saatlerde açıklanması bekleniyor.

Müzakerelerin 2 Eylül’de Washington’da başlaması konusunda anlaşma sağlandığını belirten kaynaklar, Siyonist işgal devleti yöneticilerinin ve Mahmud Abbas’ın müzakerelere katılmayı kabul etmelerinin beklendiğini, ABD Başkanı Barack Obama’nın da törene katılacağını söyledi.

Öte yandan New York Times gazetesi, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’un bugün Filistinliler ile Siyonistler arasında doğrudan müzakerelerin yirmi aylık bir aradan sonra yeniden başlayacağını ilan edeceğini yazdı.

Gazeteye göre, Obama’nın Mahmud Abbas ve Benyamin Netanyahu’yu doğrudan müzakerelere başlamak üzere Eylül ayının başında Washington’a davet etmesi bekleniyor.

Siyonistlerin Filistin halkına yönelik cinayetlerine ve Kudüs kentinde sürdürdükleri yoğun Yahudileştirme faaliyetlerine rağmen Abbas yönetiminin işgal yönetimiyle doğrudan müzakerelere başlayacak olmasına Filistin direniş grupları büyük tepki gösteriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Ağustos 2022 (2) içerik yüklenmiştir.