FilistinHaberlerOrtadoğu

Müzakereler başarısızlıkla sonuçlanmaya mahkumdur

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Siyonist işgal rejimiyle Abbas yönetimi arasında başlayan doğrudan müzakerelerin başarısız olmaya mahkum olduğunu belirterek, işgal rejiminin ancak Filistin davası aleyhine Siyonist projeleri desteklemek için müzakerelerde bulunduğunu ifade etti.

Siyonistlerin saldırılarında zarar gören evlere yardım için Gazze’nin orta kesiminde bulunan Deyr’ul-Belah’ta teravih namazından sonra düzenlenen törene katılan Başbakan Heniyye yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Müzakereler, Filistin ve Arap tarafının oldukça zayıf olduğu, Siyonistlere meyleden Amerika ve Ortadoğu Dörtlüsü’nün şartlarına uygun, Filistin halkını kandıracak şekilde Kudüs ve Filistinli mülteciler konusunun masaya yatırıldığı anlamsız bir siyasi girişimden başka bir şey değildir”.

Heniyye sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu müzakerelerin sonu kesinlikle başarısızlıktır. Çünkü düşmanımız ancak kendi Siyonist planlarını Filistin davası aleyhine kökleştirmek için harekete geçer”.

Filistin halkının dün Cuma namazının ardından Filistin davasının kurulan tezgâhta pazarlanmasını kınamak için gösteri yapmasını tebrik ve takdir ettiklerini belirten Heniyye, Filistin devletinin başkenti Kudüs’e ve Filistin davasına bağlı olduklarını ifade etti.

Toprakları üzerinde işgalciler bulunduğu sürece Filistin halkının direniş hakkına sahip olduğunu belirten Başbakan Heniyye, işgal altındaki topraklarda Filistinlilerin yaşadığı insanlık dramından Siyonist işgal rejiminin sorumlu olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2024 (4) içerik yüklenmiştir.