FilistinHaberlerOrtadoğu

Müzakereler, Filistin davasını tasfiye etme çalışmasıdır

Ürdün Muhalefet Partileri Koordinasyon Komitesi, Siyonist işgalciyle yapılacak doğrudan müzakerelerin işgalci lehine Filistin davasını tasfiyesinin yeni bir aşaması olduğunu söyledi.

Komite sözcüsü ve İslami Çalışma Cephesi Partisi Genel Sekreteri Hamza Mansur, dün (25 Ağustos Çarşamba) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, doğrudan müzakerelerin öncesinde yapılan dolaylı müzakerelerde Siyonist işgalcinin ciddi olmadığını gösterdiği, Yahudi yerleşim birimi inşasının ve Kudüs’ü Yahudileştirme faaliyetlerinin sürdüğü; Filistin halkına yönelik abluka, gözaltı ve baskınların da son bulmadığı ifade edildi.

Amerika’da yapılacak müzakerelerin daha önceki müzakerelerden bir farkı olmayacağını kaydeden komite, doğrudan müzakerelerin Siyonistlerin talepleri doğrultusunda yapıldığını ve Filistinlilerin taleplerinden hiçbirini içermediğini söyledi.

Bildiride ayrıca, müzakerelerin işgal ve Filistin sahasındaki bölünmüşlük ortamında gerçekleşeceği, Filistinli müzakerecinin direniş seçeneğini iptal ettiği, Arapların etkin bir rolünün olmadığı, Amerikan yönetiminin de düşmana askeri, ekonomik ve politik yönden sınırsız destek verdiği belirtildi.

Ürdün Muhalefet Partileri Koordinasyon Komitesi, doğrudan müzakerelere başlanmaması yönünde uyarıda bulunarak, Filistin’de birlik ve bütünlüğün sağlanmasını ve Siyonist işgalciyle mücadelede direniş seçeneğine bağlı kalınmasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2022 (9) içerik yüklenmiştir.