FilistinHaberlerOrtadoğu

Müzakereler için İsrail’in yahudiliği kabul edilmelidir

Abbas ve takımı doğrudan müzakereler için tüm taleplerinden vazgeçerken, Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu Filistin tarafının önerdiği hiçbir şeyi kabul etmeyeceklerini belirterek, Abbas yönetimiyle müzakerelere başlamak için bazı ilke ve esaslar belirlediklerini söyledi.

Siyonist Başbakan Netanyahu Abbas yönetimiyle müzakerelerin gerçek bir güvenlik işbirliği, işgal rejimin Yahudiliğinin kabul edilmesi ve çatışmanın tamamıyla sona erdirilmesi gibi temel esaslar üzerinde yürütülmesi gerektiğini söyledi.

Netanyahu Siyonist hükümetin bugün (22 Ağustos Pazar) gerçekleştirdiği toplantıda yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Filistinlilerle barışı sağlamak zor olabilir, ama imkansız da değildir. Bu, Filistin tarafında İsrail’e elini uzatacak gerçek bir ortağın bulunmasına bağlıdır.”

Siyonist Cumhurbaşkanı Şimon Perez ise yaptığı değerlendirmede, 2 Eylül’de başlayacak doğrudan müzakerelerin işgal rejimi için bir dönüm noktası olacağını belirterek, Filistinlilerle savaşın bitirilmesinin bölge için çok önemli olduğunu iddia etti.

Amerika’nın çağrısı üzerine Filistin Kurtuluş Örgütü Yürütme Kurulu düşmanla doğrudan müzakerelere başlama kararı almıştı. Filistin direniş grupları ise bu kararı tanımadıklarını açıklamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (36) içerik yüklenmiştir.