FilistinHaberlerOrtadoğu

Müzakerelerin yeniden başlaması faydasızdır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Fevzi Burhum, ABD Özel Temsilcisi George Mitchell’in Ramallah Yönetimi ile Siyonist işgal devleti arasında müzakerelerin yeniden başlaması çağrısının Filistin halkına karşı işlenmiş bir cinayet olduğunu söyledi.

Burhum, müzakerelerin Filistin halkının çıkarına olmadığını ve yararsız olduğunu, işgalci üzerinde baskı kurmadığı için Siyonist işgalciye hizmet ettiğini kaydetti.

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum, dün (12 Eylül Cumartesi) verdiği demeçte George Mitchell’in işgal altındaki Filistin topraklarını ziyaretinin bel bağlanabilecek yeni bir şey taşımadığını, bilakis gündeminin açık ve net olduğunu söyledi.

Mitchell’in başkanlık süresi sona eren Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ni müzakerelere yeniden dönmeye ikna etmek suretiyle mevcut dönemi işgal devletinin lehine olacak şekilde yönettiğini belirten Burhum, ABD Özel Temsilcisi’nin bu şekilde Siyonist işgal devletini dünya kamuoyuna güzel gösterdiğini ve Filistin toprakları üzerinde işgale meşruiyet kazandırdığını dile getirdi.

Mitchell’in işgal devletini Yahudi yerleşim birimi inşasını durdurmaya ikna edip edemeyeceğine de değinen Burhum, Siyonist işgal devletinin özellikle Yahudi yerleşim birimleri konusunda Amerikan Yönetimi’nin hiçbir kararına bağlı kalmadığına işaret etti.

“Şu ana kadar daha fazla Yahudi yerleşim birimi inşasından başka bir şey görmüyoruz” diyen Hamas sözcüsü, işgalciyle diyaloğun Kudüs’te ve Batı Yaka’da yaşananlara dolaylı olarak meşruiyet kazandırdığını ve daha çok diyalog ve müzakere değil, daha çok yaptırım uygulanması gerektiğini belirtti.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (109) içerik yüklenmiştir.