FilistinHaberlerOrtadoğu

Nablus belediye meclisi yerel yönetimler bakanı’na istifasını sundu

Nablus Belediye Meclisi, bugün (11 Ağustos Salı) öğle saatlerinde Yerel Yönetimler Bakanı Hüseyin El-A’rac’a istifa dilekçesini resmi olarak sundu.

İstifa dilekçesini Nablus Belediye Başkanı Gassan Eş-Şek’a, yardımcısı Halil Aşur, Rima El-Keylani, Ramiz El-Hayyat, Rima Arafat, Hüsni Kelbune, Asma El-Mısri ve Saad Selim imzaladı.

Dilekçeye imza atanlar, istifa kararının Nablus kentine herhangi bir zarar gelmemesi için oy birliğiyle alındığını belirtti ve Yerel Yönetimler Bakanı’ndan Nablus Belediye Meclisi’nin görevini devralacak komitenin bir an önce kurulmasını istedi.

Nablus Belediye Meclisi üyelerinden Isam Salim, Said Hindiyye ve Sahir Duveykat daha önce istifalarını Belediye Meclisi’ne sunmuştu. Son istifalarla Nablus Belediye Meclisi üyelerinin tamamının istifa etmiş oldukları bildirildi.

Nablus kenti yaşanan su krizi ve peşin ödemeli su saatleri takılması nedeniyle son iki gündür yoğun protesto gösterilerine sahne olmuş, Filistinli gruplardan ve kurumlardan birçoğu Yerel Yönetimler Bakanı’na seslenerek Nablus Belediye Meclisi’ni görevden almasını istemişti.

Sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin Nablus Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan toplantısında da kentlerine sahip çıkan halk selamlanarak, Belediye Meclisi’nin görevden alınması ve erken seçim yapılması talep edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.