FilistinHaberlerOrtadoğu

Nablus İstihbaratı 3 Üniversite Öğrencisini Serbest Bıraktı

Filistin Yönetimi’ne bağlı Genel İstihbarat birimi Nablus’ta dün (12 Eylül Cumartesi) ikindi saatlerinde En-Necah Üniversitesi İslami Kitle Öğrenci Grubu üyesi üç öğrenciyi serbest bıraktı. Serbest bırakılanlar arasında Öğrenci Birliği Konseyi üyesi ve İslami Kitle temsilcisi Asım İştiye’nin de bulunduğu ifade edildi.

Nablus’taki Genel İstihbarat birimi İslami Kitle temsilcisi ve Öğrenci Birliği Konseyi üyesi Asım İştiye’yi 37 gün gözaltında tuttuktan sonra serbest bıraktı.

Genel İstihbarat biriminin ayrıca Öğrenci Birliği Konseyi üyelerinden ve İslami Kitle liderlerinden Ubade Murad Şedid’i dört gün gözaltında tuttuktan ve öğrenci Muhammed Emin Halbuni’yi 25 gün gözaltında tuttuktan sonra serbest bıraktı.

Nablus’taki Genel İstihbarat birimi, İslami Kitle Öğrenci Grubu’nun faaliyetlerini engellemek amacıyla grup üyesi öğrencilere yönelik bir dizi operasyon gerçekleştirmiş ve 23 öğrenciyi gözaltına almıştı.

Nablus’taki Cuneyd Cezaevi, Beytlahim Cezaevi ve Eriha Cezaevi’nde tutulan üniversite öğrencileri sorguları sırasında işkenceye maruz kalmıştı.

Genel İstihbarat biriminin Öğrenci Birliği Konseyi üyesi Fevzi Beşkar ile öğrenci Muhammed Halayıka’yı bir aydır gözaltında tutmaya devam ettiği bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.