FilistinHaberlerOrtadoğu

Nablus valisi: Gençleri ahlaksızlaştırmamız lazım

Ramallah’taki Mahmud Abbas yönetimine bağlı sözde Nablus Valisi Cibrin El-Bekri, dün (5 Ağustos Perşembe) Balata Mülteci Kampı’nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada Filistin halkının inancına ve dini değerlerine saldırdı.

Cibrin El-Bekri’nin İslami inanca ve dini değerlere bağlı olanları “gericiler” olarak nitelendirdiği ve konuşmasının törene katılanlar arasında rahatsızlığa yol açtığı kaydedildi.

Lise mezunu öğrencilere hitap ettiği konuşmasında El-Bekri, dini değerlere bağlı öğrencileri hedef alarak şöyle dedi: “Üniveristelerimizin öğrencilere karşı cinsle nasıl ilişki kurulacağını öğretmesi gerekir. Liseden veya üniversiteden mezun bir genç kızın erkeklerle tokalaşmayı reddetmesi düşünülemez.”

Karşı cinsle arasındaki barikatları aşmayan öğrencileri gericilikle ve kompleksli olmakla suçlayan El-Bekri, Filistin halkının tüm sosyal, ahlaki ve dini değerlerine hakaret etti.

Cibrin El-Bekri’nin Filistin’deki yüksekokullarda ahlaksızlığın ve rezaletin yayılmasını istemesi ve dini değerlere saldırmasının dinleyicileri rahatsız ettiği ve El-Bekri’nin sözlerini protesto ettikleri ifade edildi.

Ramallah yönetiminin Batı Yaka’da barlar ve gece kulüpleri açarak planlı bir şekilde rezaleti ve ahlaksızlığı yaygınlaştırma politikası takip ettiği ve resmi düzeyde yapılan açıklamalarla fuhşun teşvik edildiği belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.