FilistinHaberlerOrtadoğu

Nablus ve El-Halil’deki çatışmalarda 3 Filistinli genç yaralandı

İşgal güçlerinin dün (21 Eylül Pazartesi) öğle saatlerinde Nablus ve El-Halil’de gerçekleştirdiği baskınlar sırasında Filistinli üç genç yaralandı ve iki genç de gözaltına alındı.

Kaynaklara göre, işgal güçleri Nablus’un güneyindeki Madma beldesine baskın düzenleyerek, beldenin kuzeyindeki çevre yolunda Yahudi yerleşimcilerin araçlarına taş attıkları iddiasıyla Kerem Nassar ve Hatib Ziyade isimli gençleri gözaltına aldı.

Kaynaklar, işgal güçlerinin gözaltına alınan gençlerden birini kurtarmak isteyen bir kadını da darp ettiğini, kuzey ve güney köprülerini kapatarak trafiği aksattığını bildirdi.

Öte yandan, dün öğle saatlerinde El-Halil’de öğrencilerin Mescid-i Aksa’ya destek gösterileri düzenlemesi nedeniyle birçok noktada işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı ifade edildi.

Çatışmaların en şiddetlisinin Beyt Ummer beldesinde yaşandığı ve biri gerçek mermiyle olmak üzere Filistinli üç gencin yaralandığı bildirildi.

Yahudi Yerleşimiyle Mücadele Halk Komitesi sözcüsü Muhammed Avad, Quds Press Haber Ajansı’na konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 17 yaşındaki Hamza Ebu Ayyaş’ın susturucu takılmış silahla sol ayağından yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını, iki gencin de işgal güçlerinin attığı plastik mermilerle yaralandıklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (30) içerik yüklenmiştir.