FilistinHaberlerOrtadoğu

Nablus ve Ramallah’ta 2 siyonist yaralandı

Dün akşam (12 Ağustos Çarşamba) Batı Yaka’nın Nablus ve Ramallah şehirleri arasında Siyonist gaspçı yerleşimcileri taşıyan bir aracı hedef alan direniş mücahitleri iki Siyonist’i yaraladı.

Siyonist basın yayın organları olayı doğrulayarak, silahlı bazı kişilerin üç yerleşimciyi taşıyan araca ateş ettiklerini, ateş sonucu yaralanan iki Siyonist’in Kudüs’teki hastanelere kaldırıldığını bildirdiler.

Yapılan bu operasyondan sonra olay mahalline akın eden işgal güçleri, eylemi yapan Filistinlileri yakalamak için geniş çaplı aramalara başladılar.

Görgü tanıkları bölgeye gelen çok sayıda işgal askerinin Nablus’un güneyindeki Beyta ile Ramallah’a bağlı bazı köyleri kuşattıklarını, yollara barikat kurduklarını, iki şehir arasında gidip gelen araçları da didik didik aradıklarını ifade ettiler.

Bilindiği gibi, Abbas güçleriyle işgal güçlerinin takip, kovalama, baskı ve tutuklamaları nedeniyle Batı Yaka’daki direniş eylemleri önemli ölçüde gerilemişti. Aylardır süren operasyonlar ve bunları takip eden tutuklamaların ardından bu eylemin yapılması buradaki direnişin hiçbir şekilde bitirilemeyeceğini gösteriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.