FilistinHaberlerOrtadoğu

Nablus yakınlarında Filistinli sürücünün çarptığı yahudi yerleşimci yaralandı

Nablus kentinin kuzeybatısında kurulu Homesh Yahudi Yerleşkesi yakınlarında Filistinli bir şoförün bugün (23 Kasım Pazartesi) öğle saatlerinde gerçekleştirdiği arabayla çarpma eyleminde bir Yahudi yerleşimcinin yaralandığı ve eylemcinin kaçmayı başardığı ifade edildi.

İşgal rejimi medyasına göre, Filistinli şoför Yahudi yerleşimcilerden birine çarparak yaraladı ve olay yerinden kaçmayı başardı. Yahudi yerleşimcinin yarasının ağır olup olmadığı hakkında ise bilgi verilmedi.

İşgal rejiminden yayın yapan 0404 haber sitesi, işgal güçlerinin Batı Yaka’nın kuzeyindeki ana yollarda kontrol noktaları oluşturarak Filistinli eylemciyi aramaya başladığını ve araçları durdurup arama yaptığını yazdı.

Nablus kentinin kuzeyindeki Burga beldesi toprakları üzerinde kurulu olan Homesh Yahudi Yerleşkesi 2005 yılında işgal yönetimi tarafından boşaltılmıştı. Yahudi yerleşimciler yeniden ele geçirmek için boşaltılan yerleşkeye zaman zaman baskın düzenliyor.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerden bir grubun bugün sabah saatlerinden itibaren Homesh Yahudi Yerleşkesi’nin bulunduğu bölgede arbede çıkardığını söyledi.

Yerel kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin boşaltılan yerleşkenin su deposunun bulunduğu alana çadır kurarak Filistinli çobanlara saldırdıklarını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.