FilistinHaberlerOrtadoğu

Nablus’a Bağlı Burin Köyünde Filistinli Bir Öğrenci Yaralandı

İşgal güçlerinin bu sabah (28 Aralık Perşembe) Nablus’un güneyindeki Burin köyüne düzenlediği baskın sırasında Filistinli bir öğrencinin yaralandığı bildirildi.

İşgal güçlerinin köydeki okula gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba kullanarak saldırdığı ifade edildi.

Filistin tv muhabirinin görgü tanıklarından edindiği bilgiye göre, Burin Lisesi’nde okuyan bir öğrenci işgal askerlerinin attığı plastik mermiyle yaralandı.

İşgal güçlerinin okula attığı ses bombalarından ve göz yaşartıcı bombalardan çıkan yoğun gazdan da çok sayıda öğrencinin etkilendiği belirtildi.

Görgü tanıkları, Yahudi yerleşimcilerden bir grubun okulu kuşattığını ve okula baskın girişiminde bulunduğunu, sınavda olan öğrencileri rahatsız ettiklerini, bunun üzerine köy halkıyla Yahudi yerleşimciler arasında çatışma çıktığını ve işgal güçlerinin yerleşimcilerin lehine duruma müdahale ettiğini söyledi.

Görgü tanıkları ayrıca Yahudi yerleşimcilerin köyün ana caddesinde bir grup öğretmeni kuşatarak okula gitmelerine izin vermediği ve okul binası dışına park edilmiş öğretmen araçlarından üçünü tahrip ettikleri bildirildi.

Okul yönetiminin öğrencilerin ve öğretmenlerin hayatı için endişe duyarak okulu boşalttığı ve öğrencilerin sınavı yarıda bırakmak zorunda kaldıkları kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.