HaberlerDünyaFilistinOrtadoğu

Nablus’a Saldıran Siyonistler Kaçmaya Mecbur Kaldılar

Siyonist Rejim askerleri bu sabah Batı Şeria’ya yönelik saldırılarının devamında, Nablus şehrindeki bazı bölgeleri hedef alsa da direniş mücahitleri bu saldırıya karşılık verdi. 
Edinilen bilgiye göre çatışmalar şiddetle devam ediyor ve Siyonistler bu sabah düzenledikleri saldırıda bu kentteki bazı Filistinlilerin eşyalarına da zarar verdi.
Siyonist ordunun Nablus şehrinin eski bölgesine saldırısı sırasında, bu kuvvetlerden bir kısmı, özel kıyafetleriyle bu bölgeye saldırdı ve Filistinli savaşçıları sessizce tutuklamayı planladı.
Ancak haberlere göre Siyonistler bu saldırıda dört kişiyi kaçırsalar da hedeflenen kişiyi kaçırmayı başaramadılar ve eli boş döndüler.
Bu saldırı ve baskınlara karşılık Nablus Taburu, askerlerinin bu şehirde Siyonist askerlerle çatıştığını ve araçlarına ateş açtığını duyurdu. Aynı zamanda Filistinli gençler lastik yakarak ve barikat oluşturarak Siyonistlerin görüşünü ve yolunu engelledi.
Nablus şehrinden bu çarşamba sabahı yayınlanan bir videoda, Siyonist rejim askerlerinin askeri araçlarıyla Nablus şehrinin eski bölgesine doğru ambulansların hareketini engellediği ve onlara taş attığı görülüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.