FilistinHaberlerOrtadoğu

Nablus’ta bir Hahamı öldüren Filistinli genç çıkan çatışmada şehit edildi: Biri ağır iki siyonist de yaralandı.

İşgal rejimi medya kaynakları, Cenin kentinde işgal güçleri özel kuvvetleriyle Filistinli direnişçiler arasında yaşanan silahlı çatışmada bir direnişçinin şehit olduğunu ve birinin de yaralandığını ifade etti.

İşgal rejimi medyası direnişçilerin geçtiğimiz günlerde Nablus yakınlarında bir yerleşimcinin öldüğü ateş açma eylemini gerçekleştirdiklerini öne sürdü.

Filistinli yerel kaynaklar ise çatışmalarda Filistinli bir gencin şehit olduğunu ve bir gencin de ağır yaralandığını, çatışmalarda iki işgal askerinin de yaralandığını ve askerlerden birinin durumunun çok ağır olduğunu bildirdi.

İşgal rejimi medyasına ve bazı Filistinli kaynaklara göre, çatışmalarda şehit olan direnişçi 22 yaşındaki Ahmed Nasr Cerrar.
İşgal güçlerinin Nablus eylemini gerçekleştiren hücrenin başı olmakla suçladığı Ahmed Cerrar, şehit El-Kassam Tugayları’nın şehit komutanlarından Nasr Cerrar’ın oğlu.

İşgal güçleri, Cenin Savaşı’nda iki ayağını da kaybeden Nasr Cerrar’ı 2002’de Tubas’ta suikast ile şehit etti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin mahalle sakinlerinden edindiği bilgiye göre çatışma uzun süre devam etti.

Bu arada işgal güçlerinin Şehit Nasr Cerrar’ın evini yıktığı ve bölgeyi kuşatma altında tutarak hiç kimsenin girmesine izin vermediği belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.