FilistinHaberlerOrtadoğu

Nablus’ta Kasra köyüne saldıran yahudi yerleşimciler zeytin ağaçlarını söktü

Yahudi yerleşimcilerden bir grubun dün gece Batı Yaka’da Nablus’a bağlı Kasra köyüne ait arazilere saldırdığı, zeytin ağaçlarını söktüğü ve Filistinli çiftçilerden birine ait kulübeyi yıktığı bildirildi.

Kasra Köyü Meclisi Başkanı Abdülazim Vadi, bugün (13 Haziran Pazar) Quds Press Haber Ajansı’na konuyla ilgili yaptığı açıklamada, köy toprakları üzerinde kurulu Yahudi yerleşkesinden gelen Yahudi göçmenlerin dün gece köyün güney bölgesindeki zeytin bahçelerinden birine saldırdığını söyledi.

Yahudi göçmenlerin bahçedeki ağaçları ve zeytin fidanlarını söktüğünü belirten Vadi, saldırganların bahçe sahibinin tarım aletlerini koyduğu ve bahçede çalıştığı sırada kullandığı kulübeyi de yıktığını bildirdi.

Abdülazim Vadi, Filistinli Ali Hasan isimli vatandaşa ait zeytin bahçesinin dördüncü kez Yahudi yerleşimcilerin saldırısına uğradığını belirterek, yerleşimcilerin bahçe sahibini arazisini terk etmeye zorladığını ve bu şekilde araziye Yahudi yerleşkesine dahil etmek için kolayca el koymak istediklerini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Eylül 2023 (34) içerik yüklenmiştir.