FilistinHaberlerOrtadoğu

Nablus’un batısında bir yahudi yerleşimci açılan ateşle yaralandı

Siyonist işgal rejimi kaynakları, Nablus’un batısındaki Kadumim Yahudi Yerleşkesi yakınlarında bugün (30 Ağustos Pazar) bir Yahudi yerleşimcinin açılan ateş sonucu yaralandığı ifade edildi.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcinin saldırıda hafif yaralandığını ve otomobilinin de hafif bir şekilde hasar gördüğünü, eylemi gerçekleştirenlerin olay yerinden kaçtıklarını ve işgal güçlerinin arama başlattığını söyledi.

İşgal rejiminden yayın yapan 0404 sitesinin haberine göre, saldırıya uğrayan Yahudi yerleşimci işgal rejimi plakası taşıyan Fiat marka beyaz bir otomobilden ateş açıldığını iddia etti.

Olayın ardından işgal güçlerinin bugün öğle saatlerinde Nablus’un güneyindeki Havara askeri kontrol noktasını ve doğusundaki Beyt Furik askeri kontrol noktasını kapattığı, araçların geçişine izin vermediği bildirildi.

Görgü tanıkları, Yahudi yerleşimcinin açılan ateşle yaralanmasının ardından Havara Askeri Kampı’ndan Za’tera askeri kontrol noktasına destek kuvvet gönderildiğini ifade etti.

İşgal güçlerinin geçiş noktalarını kapatması nedeniyle trafikte büyük yoğunluk ve tıkanma yaşandığı, Havara ve Beyt Furik kontrol noktaları arasında uzun kuyrukların oluştuğu belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.