FilistinHaberlerOrtadoğu

Nablus’un güneyinde Filistinli gençlerin taşladığı iki yahudi yaralandı

Nablus kentinin güneyindeki Yahudi yerleşkelerinden birinin yakınlarında dün gece Filistinli gençlerin Yahudi yerleşimcilerin araçlarını taşlaması sonucu iki Yahudi yerleşimcinin yaralandığı ifade edildi.

İşgal radyosu, iki Yahudi yerleşimcinin içinde bulunduğu aracın Nablus’un güneyindeki Yahudi yerleşkesi yakınlarında taşlı saldırıya uğradığını ve yerleşimcilerin yaralandığını söyledi.

Haberde, sağlık ekiplerinin Yahudi yerleşimcilere olay yerinde müdahale ederek tedavilerini yaptığı ve işgal güçlerinin taş atan gençleri yakalamak için bölgede operasyon başlattığı belirtildi.

Ali Devabişe isimli 18 aylık bebeğin Yahudi yerleşimcilerce yakılarak şehit edilmesini protesto amacıyla dün Nablus’un güneyindeki köylerde yürüyüşler düzenlenmiş, işgal güçleri yürüyüşlere katılanlara plastik mermi, ses bombaları ve göz yaşartıcı bombalar ile müdahale etmişti.

Görgü tanıkları, Duma köyünde kurulan taziye evinden hareket eden göstericilerin işgal güçlerini taş yağmuruna tuttuğunu, işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan çok sayıda göstericinin etkilendiğini ve bazı göstericilerin de plastik mermiyle yaralandığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.