FilistinHaberlerOrtadoğu

Nahil Uz askeri geçiş noktası vuruldu

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi – Genel Komutanlığın askeri kanadı durumundaki Şehit Cihad Cibril Tugayları, kendisine mensup mücahitlerin bugün (27 Ağustos Perşembe) sabah erken saatlerde Nahil Uz askeri geçiş noktasına 80mm çapındaki havan toplarıyla saldırdığını duyurdu.

Şehit Cihad Cibril Tugayları operasyonun ardından askeri bir bildiri yayınladı.Cibril Tugayları şunları ifade etti: “Düşmanın askeri geçiş noktasının bombalanması direniş tercihine bağlı olduğumuzun bir ifadesidir. İşgal devleti işgale devam edip cinayetlerini sürdürdüğü müddetçe bizim de hem ona hem piyonlarına karşı direnişimiz de devam edecektir”.

Bildiride devamla şu ifadeler yer aldı: “Vatanımızı ve vatandaşlarımızı korumak için gözcü ve nöbetçi olmaya devam edeceğiz. Silahımız düşmana dönük, elimiz de tetikte olacaktır.”

Direniş mücahitlerinin daha önce Askalan’a attıkları havan toplarının ardından çalan sirenler Siyonist yerleşimci askerlerinde büyük bir korkuya neden olmuş ve panik içinde kaçan askerlerden birinin kafasına füze parçası isabet etmesi sonucu asker yaralanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.