FilistinHaberlerOrtadoğu

Nakab hapishanesinde 3 Filistinli yaralandı

Siyonist işgal devletinin en-Nakab hapishanesinde bugün (04 Ağustos Salı) sabah erken saatlerde gardiyanlarla Filistinli esirler arasında çıkan çatışmada en az 3 Filistinli esirin yaralandığı bildirildi.

İsrail radyosu verdiği haberde, esirlerin çadırları ateşe verdiklerini, bunun üzerine yapılan müdahalede çıkan çatışmada 3 esirin yaralandığını duyurdu.

İşgal radyosunun olayı duyurması üzerine Filistin Esirler Merkezi bugün (04 Ağustos Salı) yaptığı açıklamada, olaydan sonra Siyonist cezaevi idaresinin esirlere kötülük yapması, işkence etmesi ve bazılarını da başka hapishanelere dağıtmasından endişe duyduklarını belirtti.

Esirler Merkezi yaptığı açıklamanın devamında esir ve tutuklular konusunda çalışmalar yapan dernek ve örgütlerden olaylar daha da büyümeden duruma müdahale etmelerini istedi.

Esirler Merkezi ayrıca, cezaevlerinde esirlere yönelik hak ihlallerinde bulunan ve esirlere yönelik suç işleyenler hakkında suç duyurusunda bulunulmasını ve suç işleyenlerin de cezalandırılmasını istedi.

Siyonistlerin çölde kurdukları en-Nakab hapishanesinde yaklaşık iki bin Filistinli esir bulunuyor. İşgal devleti bu esirlerden çoğunu akraba ziyaretinden mahrum ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.