AfrikaHaberlerİranOrtadoğu

Nakavi: Mısır halkının görüşü, önemli ve belirleyicidir

İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu sözcüsü, Tahran açısından, Mısır kaderinin bu ülke halkı tarafından belirlenmesinin önemli olduğunu vurguladı.

İran haber ajansının bildirdiğine göre İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu sözcüsü Seyyit Hüseyin Nakavi Mısır’daki olaylara işaretle, Tahran’ın bu ülkedeki gelişmeleri dikkatlice incelediğini ve halkın görüşlerinin ülke kaderini belirlemesi için çalıştığını belirtti.

Türkiye’nin Mısır ile ilgili görüş ve tutumlarına işaret eden Nakavi, Ankara’nın, iktidardan uzaklaştırılan cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye destek verdiğini belirterek, bu durumun devam etmesinin Mısır’ı krize sürükleyebileceğinin mümkün olduğunu ifade etti.

İran İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu sözcüsü ayrıca İran’ın kendi görüşünü Türkiye’ye dayatmaya çalışmadığına işaretle konunun görüşmeler ve diyalogla çözümlenmesini istediğini belirtti.

Nakavi ayrıca BAE’lerde yaşayan İranlılar ile ilgili gelişmenin iki ülke dışişleri bakanlığı yetkililerince de takip edildiğini duyurdu

Başa dön tuşu
Bugün 06 Temmuz 2022 (17) içerik yüklenmiştir.