AsyaHaberlerİranOrtadoğu

NAM grubu programlarının ilerlemesi işbirliğine bağlıdır

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Tahran’da Kuzey Kore yüksek halk konsey başkanı Kim Yung Nam ile yaptığı görüşmede NAM grubu hedeflerinin gerçekleşmesi için tüm üyelerin işbirliğinin gerekli olduğuna işaretle, tüm üyelerin çıkarları doğrultusunda olan Bağlantısızlar Hareketi’nin hedeflerine karşı müstekbirlerin komplolarına karşı uyanık olunmasını belirtti.

Ahmedinejad NAM grubu üyelerinin birlik ve beraberlik içinde günümüz dünyasına sulta kuran sömürü düzenini yok etmeleri gerektiğini, zira bu düzenin insanlık toplumuna sosyal uçurum, yoksulluk, savaş ve katliamdan başka hiçbir getirisi olmadığını söyledi.

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ayrıca İran ve Kuzey Kore arasında gelişmekte olan ilişkiler seviyesine işaretle, her iki ülkenin sömürgecilik düzeninin tüm baskı ve tehditlerine karşı ilerleme yolunda önemli adımlar attıklarını, iki ülke ilişkilerinin güçlenmesi ile emperyalizm cephesinin zayıflamasına sebep olacağını sözlerine ekledi.

Yapılan görüşmede Kuzey Kore yüksek halk konsey başkanı Kim Yung Nam da Tahran 16. Bağlantısızlar Hareketi zirve oturumunun başarılı bir şekilde gerçekleşmesinin, dünya çapında Amerika’nın sultacılığına karşı NAM grubun konumunun yükselmesine büyük katkı sağladığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Ağustos 2021 (18) içerik yüklenmiştir.