HaberlerİranOrtadoğu

Nasır el’Ehzer: Bölge gelişmelerine uygun olarak bir medya anlayışı gerekli

İslam ülkeleri radyo televizyon kuruluşu birliği başkan vekili Nasır el’Ehzer, bölge gelişmelerine uygun bir medya siyasetinin gerekli olduğunu belirterek bu birliğin bunun belirlenmesini öncelik olarak gördüğünü söyledi.

İRİB muhabirine göre, Nasır el’Ehzer, dün Meşhet’te yaptığı açıklamada, birliğin Meşhet’te düzenlediği bu dönem ki konferansın önceliklerden birinin, İslam aleminin kültür başkenti Meşhed’de düzenlenmesi ve bunun ise çok önemli ve esaslı olduğunu bildirdi.

Nasır el’Ehzer, bu dönem konferansta üç asıl ve temel konunun ele alındığını belirterek, birincisi İslami medyalarla ilgili olup, medya kuruluşları arasında işbirliğinin ve dayanışmanın var olması olup, ikincisi siyasi, içtimai, iktisadi ve savaş meselesi olduğunu üçüncüsünün de, birlik içindeki meselelerin incelenmesi ve bu birlik üyelerinin raporunun ele alınması olduğunu söyledi.

El’Ehzer, İslam ülkeleri radyo televizyon kurumları birliğinin 9. konferansının faaliyetlerine temasla, bu doğrultuda İslami Film Pazarı’nın düzenlenmesi, ayrıca İslami medya kuruluşları ve siyonist rejimi ve tekfirci teröristler ile mücadeledeki mücahit şehitlerin hatırlanması ve anılması olduğunu söyledi.

Sözkonusu konferans 36 ülkeden 230 kanalının katılımıyla evvelki gün pazar Meşhet’te çalışmasına başladı.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.