FilistinOrtadoğu

Nasır Salahuddin Tugayları Nir Uz’a üç Nasır füzesi attı

Halk Direniş Komitelerinin askeri kanadı durumundaki Nasır Salahuddin Tugayları, Siyonist işgal ordusunun bugün Gazze’nin doğusuna yaptığı saldırıya misilleme olarak, işgal altındaki Filistin toprakları üzerinde kurulmuş olan Nir Uz Yahudi yerleşkesine Nasır tipi üç füze attığını duyurdu.

Nasır Salahuddin Tugayları bugünkü (24 Mart Perşembe) eylemle ilgili olarak yayınladığı askeri bildiride, kendisine bağlı mücahitlerin işgal güçlerinin bugünkü saldırısına misilleme olarak üç füzeyi başarıyla attığını belirtti.

İşgal rejiminde yayınlanan Yediot Aharanoot gazetesi ise haber sitesinde verdiği haberde bugün En-Nakab’ın batı kesimine bir füze düştüğünü yazdı.

Nasır Salahuddin Tugayları daha önce de Askalan’ın güneyine Nasır tipi üç füze, El-Meğazi’nin doğusundaki Ebu Safiyye bölgesindeki Siyonist askerlere de üç havan topu atmıştı.

İşgal güçlerinin bugün sabah yaptıkları saldırılarda iki, öğleden sonra yaptıkları saldırılarda da bir kişi yaralanmış, Nasır Salahuddin Tugaylarının komutanlarından biri saldırılardan kıl payı kurtulmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2023 (19) içerik yüklenmiştir.