FilistinHaberlerOrtadoğu

Nasır Salahuddin Tugayları’ndan işgalciye büyük darbe

Filistin Halk Direnişi Hareketi’nin askeri kanadı Nasır Salahuddin Tugayları’na bağlı bir grup mücahidin, Gazze’nin güneyinde bulunan Keysofim sınır kapısından Gazze’ye sızmaya çalışan işgal askerleriyle çatıştığı bildirildi.

Nasır Salahuddin Tugayları operasyonla ilgili bugün (20 Şubat Cumartesi) bir bildiri yayınladı. “Gazze’nin güney kesimine sızmaya çalışan işgal askerlerine mücahitler sürpriz yapıp, işgal askerlerini otomatik silahlarla taradı ve işgal ciplerinden birine de anti zırh k5c toplarından attılar. Bölgeye sızmaya çalışan düşman askerleriyle 15 dakika çatışan kahraman mücahitler düşmanın geri çekilmesini sağladılar.”

Çıkan çatışmada işgal askerleri arasında yaralıların olduğunu belirten Nasır Salahuddin Tugayları, çatışmanın ardından bölgeye Siyonist helikopterlerin geldiğini ve çatışmada yaralanan işgal askerlerini hastanelere kaldırdıklarını ifade etti.

Bildiride ayrıca şu bilgilere yer verildi: “Mücahitlerimiz her zaman ve her yerde pusuda bekliyorlar. Taşıdıkları iman, sahip oldukları imkân ve hazırlıkla Allah’ın izniyle topraklarımıza sızmaya çalışan işgal askerlerine karşı koymaya hazırlar. İşgal liderleri, komutanları ve askerleri iyi bilsinler ki, Gazze onlar için kolay bir lokma olmayacaktır. Burası hem askerleriniz hem de savaş araçlarınız için gerçek bir mezarlık olacaktır”.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.